کارخانه های تولید فولاد

ذوب آهن | معرفی کارخانه ذوب آهن اصفهان

معرفی کارخانه ذوب آهن اصفهان

معرفی کارخانه ذوب آهن اصفهان

در سال ۱۳۴۶ در منطقه ای معروف به دشت طبس واقع در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان تاسیس شد. در سال ۱۳۵۰ با تولید چدن به بهره برداری رسید و در سال ۱۳۵۱ با راه اندازی بخش فولادسازی و مهندسی نورد، با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال تولید محصولات فولادی را شروع کرد.

در سال های بعد به منظور رسیدن به ظرفیت ۹۰۰/۰۰۰ /۱ تن فولاد، احداث کوره بلند شماره ۲ را آغاز کرد که در نهایت در سال ۱۳۵۷ به اتمام رسید. منطقه جغرافیایی این کارخانه توسط کارشناسان ایرانی و شوروی، از نظر استحکام طبقات زمین، موقعیت محل از نظر زلزله، تامین آب، انرژی الکتریکی و مواد اولیه، خطوط ارتباطی با کل کشور و … مورد بررسی قرار گرفت.

تولید و توسعه این کارخانه در دوران جنگ تحمیلی مانند بقیه صنایع دیگر در حد مطلوب نبود. اما پس از جنگ، با به کارگیری امکانات خود توانست به مرز تولید ۲ میلیون تن برسد.

در حال حاضر ذوب آهن اصفهان اولین و بزرگترین تولید کننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولیدکننده محصولات طویل در خاورمیانه می باشد. این کارخانه با ظرفیت سالانه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد به تولید خود ادامه می دهد. به دلیل بزرگی و مهم بودن، این کارخانه توانسته لقب مادر و صنعت فولاد کشور را بگیرد.

این کارخانه به بیش از ۲۳ کشور اروپایی، آسیایی و آفریقایی صادرات انجام میدهد. در پروژه های داخلی بزرگی همچون برج میلاد تهران، نیروگاه هسته ای بوشهر، سدهای بزرگ و مترو مورد استفاده قرار گرفته است.

علامت اختصاری حک شده روی تولیدات این کارخانه علامت ESCO می باشد. شعار این کارخانه عبارت با اطمینان بسازید است.

معرفی کارخانه ذوب آهن اصفهان

معرفی کارخانه ذوب آهن اصفهان

محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان

تیرآهن بال نیم پهن موازی یا (IPE)

تیرآهن بال پهن موازی (تیرآهن هاش H)

تیرآهن بال باریک شیبدار (IPN)

انواع میلگرد ساده و آجدار

انواع میلگرد کلاف

شمش فولاد

ریل قطار

ناودانی

مفتول

نبشی

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

قیمت میلگرد در بازار ایران به ‌صورت روزانه متغیر است و میلگرد ذوب آهن نیز از این قاعده مستثنا نیست،

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

تیرآهن، یکی از محصولات پُرفروش ذوب آهن اصفهان بوده که از ابتدای تاسیس، در حال تولید و ساخت آن است. طیف محصولات تولیدی کارخانه در بخش تیرآهن، بسیار وسیع بوده و انواع تیرآهن، IPE، IPN و H به‌صورت مداوم تولید می‌شود.

برای استعلام قیمت روز تیرآهن کارخانه ذوب آهن اصفهان میتوانید با کارشناسان آهن آلات آراکو در تماس باشید

قیمت نبشی

نبشی های گرم نوردیده بال مساوی درشرکت سهامی ذوب آهن اصفهان براساس استاندارد ملی ایران به شماره (۱-۱۳۹۶۸) و مطابق استاندارد  DIN EN 10056/1,2 تولید می گردد.

قیمت ناودانی

ناودانی های گرم نوردیده بال شیبدار و بال موازی در شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان براساس استانداردهای ملی ایران به شماره ۴۴۷۷-۱ و ۴۴۷۷-۲ و معادل با استانداردهایEN10279 , DIN1026-1  ۲ ,  GOST8240  در ابعاد، جرم و مقادیر ایستایی ، و رواداری ها,  EN10025-2  درمشخصات فنی تولید می گردد.

قیمت شمش های ساختمان

شـمش ها با مقطــع ۱۰۰×۱۰۰ ، ۱۲۵×۱۲۵ ، ۱۳۰×۱۳۰ ، ۱۵۰×۱۵۰ ، ۲۰۰×۲۰۰ ، ۲۵۰×۲۵۰ ، ۳۲۰×۲۵۰ و ۳۶۰×۲۵۰ میلیمتر و از طول ۴ تا ۱۲ متر قابل تولید بوده و در صورت توافق قبلی، تولید بر اساس آنالیز شیمیایی و سایر مشخصات فنی مورد نیاز مشتری امکان پذیر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *