نرده راه پله فلزی

نرده راه پله فلزی (Fences staircases) وسیله‌ای است که هدف اصلی آن ایجاد تکیه‌گاهی برای عبور از پله‌ها و به وجود آوردن امنیت است. امروزه نرده تنها یک وسیله حفاظتی تلقی نمی‌شود؛ بلکه نرده‌های راه پله نوعی دکوراسیون هم به شمار می‌آیند. بنابراین برای انتخاب و نصب حفاظ راه پله باید به برخی از نکات توجه خاصی داشت.

راه پله‌ها راهی برای ارتباط بین طبقات مختلف ساختمان هستند و در طول روز مکرراً از آن‌ها استفاده می‌شود. بنابراین لازم است مانند سایر اجزای ساختمان‌ها، امنیت راه‌ پله‌ها هم تامین شود تا میزان خطرات را برای افرادی که مداوماً از راه پله استفاده می‌کنند کاهش دهد.

این موضوع برای فضا هایی که کودکان در آن رفت‌ و آمد می‌کنند مسئله‌ حیاتی‌ تری است. وسیله‌ ای که برای حفاظت هنگام عبور از راه‌ پله‌ها طراحی و تولید می‌شود نرده راه پله است که انواع بسیار گوناگونی دارد. غالبا راه پله‌ای که بیشتر از چهار پله داشته باشد باید دارای حفاظ باشد. بعضی از راه پله‌ها از یک طرف به دیوار محدودند و بعضی از هر دو طرف خالی هستند. در این مواقع نصب نرده راه پله ضروری است.

مدل های مختلف حفاظ راه پله

نرده راه پله هم مانند تمام تجهیزات دیگر دارای انواع مختلفی هستند و این انواع طیف سلیقه‌ ای افراد مختلف را پوشش می‌دهند. از طرفی تنها سلیقه نیست که تعیین کننده‌ی نوع نرده است. هماهنگی با دکوراسیون هم روی انتخاب نوع نرده راه پله موثر است. انواع حفاظ ها در طرح‌های متنوعی طراحی می‌شوند و در بازار به فروش می‌رسند که در زیر به چند نمونه مشهورتر آن‌ها می‌پردازیم.

نرده راه پله از جمله سازه های بسیار متنوع ساختمانی است که دارای انواع و اقسام مدل ها می باشد. تولید کننده ها با توجه به سبک های مختلف دکوراسیون ها، انواع متریال های مناسب و معیار های دیگری از این دست، در حال تولید انواع حفاظ راه پله هستند.

اولین نکته خرید نرده راه پله که از مهم ترین گام ها در این مسیر است، آشنایی با انواع مدل های موجود در بازار می باشد. اگر با انواع حفاظ آشنا باشید، بالطبع انتخاب بهتری خواهید داشت. انتخابی که با توجه به معیار ها خود و ویژگی های سازه ی مورد نظر برگزيده اید.

در بخش های بعدی شما را با متداول ترین و معروف ترین انواع نرده راه پله آشنا کرده و خصوصیات بارز هر کدام را گفته ایم تا با یک انتخاب آگاهانه خرید رضایتمندانه ای داشته باشید.

نرده راه پله فرفورژه

نرده های راه پله فرفورژه از شکل دادن به فلزِ شکل‌پذیرِ آهن ساخته می‌شوند. این نرده‌ها شکل‌های بسیار متنوع و جذابی دارند که نمای شیک و زیبایی را به دکوراسیون ساختمان می‌دهند. گاهی خطوط داخل حفاظ راه پله فرفورژه پیچ‌وتاب‌هایی دارد که به یک تابلوی نقاشی شباهت پیدا می‌کند. این حفاظ ها به دلیل شلوغی طرح‌های داخلی نسبت به سایر حفاظ‌ها با محیط‌های سنتی هم‌خوانی بیشتری دارند. قیمت حفاظ راه پله فرفورژه نسبت به سایر حفاظ‌ها بیشتر است. چرا که مواد اولیه بیشتر و مرغوب‌تری برای ساخت این نرده‌ها مصرف می‌شود.

نرده آهنی

نرده‌های آهنی از زمان‌های دور برای حفاظت راه پله‌ها استفاده می‌شدند و استحکام بالایی دارند. از طرف دیگر این نرده‌ها نیاز به مراقبت دارند و باید هر چند وقت یک بار رنگ‌ آمیزی شوند تا دچار فرسایش و زنگ‌ زدگی نشوند. حفاظ های آهنی به دلیل خاصیت شکل‌ پذیری این فلز، می‌توانند نقش‌ و نگارهای مختلفی را بسازند.

اگر نرده فلزی را انتخاب کنید ویژگی های درجه یکی شامل حال تان خواهد شد. این ویژگی ها به قدری مفید و مطلوب هستند که رواج استفاده از نرده های فلزی برای انواع و اقسام پله ها نسبت به حفاظ های دیگر به مراتب بیشتر است. مانند درب فلزی که تقریبا از همین ویژگی های به خصوص برخوردار است.

نرده های آهنی نمونه ای از نرده های مقاوم و مستحکم بر شمرده می شوند. از نکات مهمی که در هنگام استفاده از این حفاظ ها باید مورد توجه قرار گیرد، جلوگیری از زنگ زدگی آن ها می باشد. این نرده ها در مقایسه با انواع دیگر نرده از امنیت بالاتری برخوردار بوده و استفاده از آن ها مقرون به صرفه می باشد.

نرده های فلزی را می توان با هر دکوراسیون و سبکی سازگار کرد، زیرا دست متقاضیان برای سفارش طراحی آن باز بوده و می توانند از هر سبک و سیاقی استفاده کنند. یعنی فرقی ندارد سبک دکوراسیون شما سنتی است یا مدرن، کلاسیک است یا ساده و … می توانید با خیالی راحت سراغ حفاظ های فلزی آمده و سفارشی مطابق با سبک دکوراسیون ساختمان انتخاب کنید.