کارخانه های تولید فولاد

فولاد مبارکه | معرفی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

عملیات اجرایی این نهاد در سال ۱۳۶۰ آغاز گردیده اما در نهایت کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در سال ۱۳۷۱ احداث شده ولی اولین کورهٔ قوس الکتریکی واحد فولادسازی این کارخانه در سال۱۳۷۰ راه‌اندازی شد و در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین مجتمع تولید فولاد در ایران است. این کارخانه در ۷۵ کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان واقع شده‌است و زمینی به مساحت ۳۵ کیلومتر مربع در نزدیکی شهر مبارکه دارد .هدف از ساخت کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در واقع به دلیل طرح‌ توسعه ذوب‌آهن اصفهان بوده است .

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان بزرگ‌ترین مجتمع تولید فولاد و واحد صنعتی خصوصی در ایران است؛ جایزهٔ ملی تعالی سازمانی دریافت کرده و هم چنین در کشور رتبهٔ نخست را بدست آورده‌ است .فولاد مبارکه اصفهان در سال ۱۳۹۱ برای نخستین‌بار به عنوان تنها کارخانه ایرانی تندیس زرین جایزهٔ ملی تعالی سازمانی را دریافت کرد و به عنوان سازمان سرآمد سال برگزیده شد. حضور در میان شرکت های برتر دانشی آسیا مانند سامسونگ، تویوتا و … برای اولین بار در خاورمیانه از دیگر افتخارات چند سال گذشتهٔ این کارخانه است .

در حال حاضر کارخانه فولاد مبارکه اصفهان مواد اولیه بسیاری از کارخانه های تولیدی کشور در صنایع لوله و پروفیل، نفت، گاز و پتروشیمی، لوازم خانگی، خودرو، موتورهای الکتریکی، غذایی، ساختمانی، کشتی‌سازی و سازه‌های دریایی و غیره… را تأمین می‌نماید. هر ساله کارخانه بخشی از محصولات خود را در مسیر ارتقای کیفیت و برآورده نمودن نیازهای ارزی و حضور مستمر در بازارهای جهانی و توسعه آن صادر می‌کند و با توجه به اعتباری که در بازار جهانی دارد هم‌اکنون می تواند به بیشتر کشورهای جهان صادرات داشته باشد .

کارخانه فولادمبارکه اصفهان1

محصولات کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

محصولات کارخانه فولاد مبارکه در زمینه انواع کلاف و ورق های فولادی میباشد و در سه دسته اصلی محصولات فولادی نورد گرم، محصولات فولادی نورد سرد و محصولات پوشش دار فعالیت دارد .در حال حاضر تولیدات این کارخانه به بیش از 6 میلیون تن در سال می رسد .فولاد مبارکه محصولاتی در صنایع مختلف از جمله: صنعت لوازم خانگی، لوله‌سازی، خودروسازی ، قطعه سازی، مخزن‌های تحت فشار، شرکت ترابری و باربری، صنایع بسته‌بندی، تجهیزات فلزی سبک و سنگین و لوله‌های انتقال سیالات و غیره را تأمین می‌کند و به بسیاری از کشورهای جهان در اروپا و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر دارد .

واحدهای تولیدی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

فولاد مبارکه دارای چهار بخش عمده تولید می‌باشد که شامل وارد زیر است:

  • ناحیه آهن سازی
  • ناحیه ریخته گری و فولادسازی
  • ناحیه نورد گرم
  • ناحیه نورد سرد

شرکت های وابسته به فولاد مبارکه اصفهان

شرکت فولاد هرمزگان جنوب، شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان، شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان ،شرکت بین‌المللی مهندسی سیستم‌ها و اتوماسیون (ایریسا) ،شرکت فلز تدارک ،شرکت نوین الکترود ارکان؛ از جمله شرکت‌های وابسته به فولاد مبارکه اصفهان هستند .

هدف شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور که شامل کنسانتره آهن و گندله است که گندله موردنیاز زنجیره تولید فولاد را کارخانه مبارکه اصفهان تأمین می‌نماید .کارخانه فولاد هرمزگان جنوب عمدتاً فولادهای کربنی برای کاربرد نورد به‌صورت گرم و سرد را تولید میکند .تولید شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری انواع ورق گالوانیزه جهت مصارف صنعتی و خودرو است .تولیدات شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری عبارتنداز: آهن اسفنجی، تختال نازک و تولید ورق های فولادی و غیره…

کارخانه فولادمبارکه اصفهان2

ورق سیاه کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

ورق سیاه جزء مهم ترین تولیدات از بین تمام ورق های فولادی میباشد که به طریق فرآیند نورد گرم تولید می‌شود و نسبت به بقیه ورق‌ها قیمت پایین‌تری دارد به همین دلیل برای تولید دستگاه‌هایی با ابعاد بالا انتخاب مناسبی است. ورق سیاه زمینه ساز تولید دیگر ورق ها مانند ورق گالوانیزه، روغنی و رنگی است. ورق سیاه بسیار پرکاربرد است و بین ورق های فولادی جزء پرفروش ها است. کارخانه فولاد مبارکه اصفهان به عنوان برترین تولید کننده ورق سیاه در کشور معرفی شده زیرا ورق سیاه را باکیفیت و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی توانسته تولید کند .

ورق قلع اندود کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

از جمله کارخانه های فولاد ایران که ورق قلع اندود تولید می‌کند کارخانه فولاد مبارکه اصفهان است. به فولادی که بر روی آن لایه نازکی از قلع قرار گرفته شده باشد فولاد یا آهن قلع اندود گفته میشود .فولاد یا آهنی که قلع اندود شده باشد برای جلوگیری از زنگ‌زدگی استفاده می‌شود. باید بدانید ورق‌های قلع اندود شده بر اساس روش الکترولیت اسیدی با محلول فرواستان تولید میشود و همچنین ورق‌های قلع اندود از کشورهای دیگر از جمله روسیه، چین، قزاقستان و غیره… نیز به داخل کشور وارد می‌شود.

کارخانه فولادمبارکه اصفهان3

ورق گالوانیزه کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

ورق گالوانیزه از مهم ترین ورق های فولادی که در ساختمان سازی و صنایع متنوع مورد استفاده قرار می گیرد.به دلیل کیفیت بالا و مقاومت در خوردگی و زنگ زدگی توسط پوششی از عنصر روی که بر روی سطح ورق است، در دسته بهترین مقاطع فولادی قرار میگیرد و کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد.کارخانه فولاد مبارکه اصفهان ورق های گالوانیزه بسیار مرغوبی را تولید میکند تا جایی که صنعت کشور را از این ورق فلزی بی نیاز کرده است .

قیمت ورق کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

بزرگ‌ترین خط تولید ورق فولادی کشور دست کارخانه فولاد مبارکه اصفهان است. در حال حاضر برای بیشتر کارخانه های داخلی، مواد اولیه لازم را تهیه می‌نماید. ورق سیاه در کارخانه فولاد مبارکه از طریق نورد گرم تولید می شود و میزان کربن آن بسیار پایین است. انواع ورقهای تولیدی فولاد مبارکه به صورت رول ، شیت و ابعادی با بهترین قیمت و خدمات در اسرع وقت در بازار آهن ایران عرضه می گردد.شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت آهن آلات آراکو از آخرین قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه باخبر شوید و اقدام به خرید نمایید.

 

کارخانه فولادمبارکه اصفهان4

فروش و بازاریابی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان با همکاری نظام بانکی کشور در خط توسعهٔ فروش میباشد. اساسی‌ترین نیاز فولاد مبارکه اصفهان تأمین منابع مالی جهت سرمایه در گردش می‌باشد. فولاد مبارکه اصفهان در جهت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کمک به تولیدکنندگان داخلی با در نظر گرفتن شرایط مالی مشتریان اقدام به پذیرش اعتبار اسنادی با دوره‌های بلند مدت با بهره‌های پایین‌تر از نرخ بهره‌های بانکی نموده تا تولید داخلی دچار چالش نشود.

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان اقدام به توسعه بازارهای صادراتی خود در کشورهای جهان نموده‌ است تا بتواند ارزآوری و فروش محصولات مازاد بر نیاز صنایع داخلی داشته باشد .فعالیت‌های فولاد مبارکه باعث رشد برند کارخانه و به دست آوردن اعتبار ملی در میان شرکت‌های مصرف‌کننده فولاد در سطح جهان گردیده‌ است. اهمیت موضوع صادرات زمانی روشن می‌شود که برنامه‌های توسعهٔ شرکت و چشم‌انداز تولید فولاد کشور نشان از فزونی عرضه بر تقاضای داخلی محصولات فولاد داشته و در این شرایط عدم توان شرکت‌های فولادی در صادرات محصولات تولیدی به معنای نابودی شرکت‌ها و باعث خروج ارز از کشور و کاهش درآمد ملی خواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم که کارخانه فولاد مبارکه اصفهان را به شما عزیزانی که خریدار مقاطع فولادی و آهنی هستید معرفی کنیم. اگر شما خریداران به دنبال قیمت آهن هستید به وبسایت آهن آلات آراکو مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *