قیمت خرید تیرچه

برخلاف بیشتر مصالح ساختمانی تعیین قیمت تیرچه به وزن آن بستگی ندارد. محاسبه قیمت تیرچه بر حسب متر مربع یا به اصطلاح قیمت کامل سقف است. زیرا اگر بر حسب وزن تیرچه تعیین شود ممکن است کلاهبرداران مصالح بی‌کیفیت ولی سنگین خود را به قیمت‌های بیشتر بفروشند. هم‌چنین کارفرمایان اطلاع ندارند که هر متر تیرچه چند کیلوگرم وزن دارد.

به دلیل این که تیرچه از مصالح مختلف مانند میلگرد، آهن، سیمان و مصالح دیگر ساخته می‌شود، قیمت تیرچه نیز متغیر بوده و بستگی به قیمت این موارد دارد. نیروی کار، هزینه جوشکاری و میزان استفاده از بتن، تاثیر زیادی بر قیمت تیرچه می‎‎گذارد. شما عزیزان می‌توانید جهت اطلاع از قیمت تیرچه صنعتی، قیمت تیرچه بتنی استاندارد، قیمت تیرچه فلزی، تیرچه بلوک و قیمت تیرچه کرومیت، با کارشناسان فروش مجموعه ما تماس بگیرید.

انواع تیرچه

تیرچه ‎ها از مصالحی مانند میلگرد و بتن تشکیل شده و معمولا در ساخت سقف به کار می‌روند. در صنایع فولادی امروزی، تیرچه‌ها در زمان کمتر و از طریق جوش‌های نقطه‌ای و مغناطیسی تولید می‌شوند. همین طور امروزه می‌توان تیرچه صنعتی را در انواع تیرچه ۴ متری، تیرچه ۵ متری و تیرچه ۷ متری تولید کرد. یکی از متداول‌ترین پرسش‌های مشتریان نیز قیمت تیرچه ۷ متری یا تیرچه ۶ متری است.

تیرچه بر اساس طرح، اندازه، و کاربردی که در ساخت دارند، به ۴ دسته تقسیم بندی می‌شوند:

تیرچه بتنی: تیرچه بتنی یک جزء ساختمانی مهم در ساخت سقف‌های تیرچه بلوک است. این نوع تیرچه به دلیل مقاومت فشار بالایی که دارد، با این که از مقاومت کششی خوبی برخوردار نیست، وزن‌های بالا را به خوبی تحمل می‌کند. البته مقاومت کششی پایین آن با قرار دادن فولاد و میلگرد در کنار بتن برطرف می‌شود. اگر به جای بتن از ورق‌‎های فلزی استفاده شود، به آن تیرچه کرومیت می‌گویند.

تیرچه خرپایی: تیرچه خرپایی از اتصال چند میله مستقیم به صورت شبکه‌های مستقیم، و از خرپای فولادی و پاشنه بتنی ساخته شده است. این قطعه به عنوان سازه خمشی عمل کرده و در سقف‌ها، پل‌‎ها و سازه‌های هوا و فضا به کار برده می‌شود.

تیرچه فولادی با جان باز : این قطعه را با نام کرومیت نیز می‌شناسند و در دو نوع نبشی فابریک و نبشی پرسی وجود دارد. تیرچه با جان باز به صورت پیش ساخته  و خرپا دو سر اجرا می‌شود.

تیرچه پیش ساخته پیش تنیده: این قطعه از مقطع بتنی به شکل حرف T و با رده مقاومتی C35 ساخته شده است. هم‌چنین مفتول‌های فولادی با مقاومت بالا در آن به کار رفته‌اند. از تیرچه پیش تنیده معمولا در ساخت مسیرهای صعب العبور و ساخت مخازن استفاده می‌کنند. قیمت تیرچه پیش تنیده نسبت به سایر انواع تیرچه کمتر است.

خرید تیرچه

خرید تیرچه صنعتی زمانی صرفه اقتصادی دارد که  از واسطه معتبر و مطمئن خریداری شود. زیرا تیرچه ارزان ولی بی کیفیت نه تنها سودی نداشته؛ که خسارت‌های مالی و جانی زیادی در پی دارد. آهن آلات آراکو مجری فروش انواع تیرچه بلوک استاندارد مانند تیرچه سقف، تیرچه بتن و تیرچه بلوک است.

همین طور مطالب مربوط به سایر قطعات مانند میلگرد و تیرآهن را در صفحه محصول مورد نظر می‎توانید مطالعه کنید. آهن آلات آراکو باکیفیت‌ترین تیرچه را فراهم کرده و قیمت انواع تیرچه را به سرعت آپدیت می‌کند تا خرید تیرچه برای شما آسان‌تر باشد. برای اطلاع از قیمت تیرچه امروز با کارشناسان آهن آلات آراکو تماس بگیرید.

شاخصه‌ها و کاربرد تیرچه

تیرچه‌ها مقاومت زیادی در برابر حرارت دارند و انتقال صدا بین دو سقف را کاهش می‌دهند. هم‌چنین به دلیل سرعت و سهولت اجرا، در سقف کاربرد زیادی دارند. علاوه بر سقف و کف سازه‌های ساختمانی، در نقاط دیگر سازه‎‌هایی مانند پل به کار برده می‌شود. اجزای تیرچه شامل آرماتور کششی، آرماتور تقویتی، آرماتور بالایی و عرضی، آرماتور کمکی و بتن پاشنه تیرچه است. تیرچه باید نیروی پشتیبانی از بار پیش بینی شده را در زمان‌های طولانی داشته؛ و مطابق با استانداردهای کد ساختمان باشد.

سخن پایانی

نقش تیرچه در ساختمان سازی و انواع کاربرد آن به خصوص در سقف‌ها، باعث شده قیمت تیرچه به مسئله مهمی برای مهندسان ساخت و ساز تبدیل شود. با توجه به تغییرات مداوم در قیمت ارز و قیمت تیرچه، بهتر است برای اطلاع از قیمت تیرچه استاندارد از مشاوران ما قیمت‌ها را جویا شوید.

آهن آراکو متناسب با سازه پروژه شما، انواع تیرچه مرغوب را با قیمت مناسب و به روز در اختیارتان می‌گذارد.