راهنمای خرید آهن آلات

میلگرد: راهنمای خرید انواع میلگرد

میلگرد چیست

راهنمای خرید میلگرد

مهم‌ترین مساله در انتخاب و خرید میلگرد اطمینان از کیفیت بالای میلگرد برای نیازهای پروژه شما است و باید بدانید میلگرد یکی از پرمصرف ترین مقاطع فولادی در صنعت ساخت و ساز که خرید و فروش آن بسیار زیاد است. از میلگردها در مقاوم‌سازی پی در ساختمان‌های بتنی و فلزی استفاده میکنند. در هنگام خرید میلگرد ساده باید به نکات و ویژگی‌های متفاوتی توجه کرد که در قیمت میلگرد و کیفیت آن‌ تاثیرگذار است.

خریدارانی که تمایل به سفارش غیرحضوری دارند باید این نکته را در نظر بگیرند که از مجموعه ای که دارای مجوزهای لازم در ارتباط با فعالیت خود باشند خرید کنند. به همین دلیل برای اینکه با خیالی آسوده خرید آنلاین داشته باشید ، آهن آراکو را که دارای کلیه مجوزات لازم است را نتخاب کنید.

در واقع برای راهنمای خرید میلگرد نیاز به اطلاعاتی است که شما دوستان عزیز بتوانید بهترین نوع میلگردی را که متناسب با فعالیت خود احتیاج دارید خریداری کنید .به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله در مورد راهنمای خرید میلگرد صحبت کنیم و به بایدها و نباید هایی که قبل از خرید میلگرد باید به آنها توجه کرد اشاره کنیم تا در نهایت با توجه به نیاز خود میلگرد با کیفیتی را خریداری کنید  .

انتخاب میلگرد

میلگرد جزء پایه و اساس و ضروریت در صنعت ساخت و ساز است و نقش مهمی در مقاوم سازی اسکلت ساختمان دارد .مهم‌ترین اطلاعاتی که مهندسان ساخت وساز باید از آن آگاه باشند در انتخاب و خرید میلگرد، شناخت استانداردها،حمل و نقل، نحوه نگهداری و قیمت روز میلگرد آجدار است.تنها دلیلی که کیفیت، ایمنی و دوام پروژه شما را تضمین ‌می‌کند آگاهی و شناخت کامل در خرید میلگرد است .در مقاله راهنمای خرید میلگرد، مراحل مهم خرید میلگرد از صفر تا صد را به شما آموزش میدهیم .

 

راهنمای خرید میلگرد 1

انواع میلگرد

میلگرد یکی از پرکاربردترین و مهمترین مقاطع فولادی است که در سخت وساز حرف اول را میزند و به عنوان مصالح ساختمانی در پروژه های صنعتی زیاد استفاده می شود .اگر شما میخواهید خرید مطمئنی در زمینه میلگرد داشته باشید باید با اصطلاحات و ویژگی های مهم در زمان خرید میلگرد آشنا باشید و اطلاعات کافی داشته باشید .پرکاربردترین میلگردهایی که امروزه در صنعت ساختمان سازی استفاده میشوند شامل دو نوع هستند که عبارتنداز :

  • میلگرد ساده
  • میلگرد آجدار

میلگرد ساده

برای اطلاع از قیمت میلگرد ساده می توانید به سایت آهن آلات آراکو مراجعه نمایید.میلگرد ساده به محصولی گفته می‌شود که بر روی سطح آن هیچ گونه آج یا فرو رفتگی یا برآمدگی وجود ندارد و جزو میلگردهای نرم بدون آج است که سطح میلگرد صاف و صیقلی بوده و در ساختمان سازی کمتر مورداستفاده قرار می گیرند.این گروه از میلگرد ها گزینه مناسبی برای عملیات جوشکاری و آهنگری است و معروف به میلگرد داکتیل است.

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار مقاطع فولادی‌ است که حاصل از کشش یا نورد شمش فولادی در دمای بالا می‌باشد و به صورت میله ای طویل تبدیل شده که در آخر روی سطح آنها توسط قالب‌های آج زنی شکل آج زده میشود که آج‌های آن به شکل مارپیچ هستند و بر اساس آج روی آن‌ها به دسته‌های متفاوت تقسیم می‌شوند .معمولا وقتی کلمه میلگرد به تنهایی گفته می‌شود، منظور همون میلگرد آجدار است.

خاموت (میلگرد عرضی)

برای مقاومت در برابر برش و پیچش میلگردهای عرضی را به دور میلگردهای طولی و اصلی در شناژها می بندند و در واقع خاموت بستن میل‌گردها به هم توسط سیم است که به هم متصل می‌شوند و باید بدانید که بستن میل‌گرد و خم کردن نوک میلگرد امری ضروری است و اسکلت بندی ساختمان را تشکیل می‌دهد.از خاموت برای قوی ساختن ساختمان، پل، سد و … استفاده می‌شود.

راهنمای خرید میلگرد 2

کیفیت میلگرد

بیشتر کارخانه هایی که در ایران میلگرد تولید می کنند طبق استانداردهای ملی عمل می کنند . در حال حاضر کارخانه ذوب آهن اصفهان باکیفیت ترین میلگرد کشور را تولید می کند .کیفیت شمش مصرفی در میلگرد تأثیر زیادی در کیفیت نهایی میلگرد دارد و در بیشتر مواقع از اصطلاح میلگرد سبک یا سنگین برای بیان کیفیت میلگرد استفاده میشود.میلگردی که از وزن استاندارد سبک تر بوده و کیفیت پایین تری نسبت به حد استاندارد دارد میلگرد سبک بوده و میلگرد سنگین وزن استانداردی دارد و طبیعتا کیفیت بالاتری هم دارد.

وزن میلگرد

اکثر اوقات مهندسین پروژه مقدار میلگرد مورد نیاز را به صورت شاخه‌ای به شما اعلام می‌کنند اما باید این مسئله در نظر بگیرید که برای محاسبه هزینه ارسال نیاز به محاسبه وزن میلگرد است .استاندارد بودن وزن میلگرد یکی از موارد مهمی است که هنگام خرید باید به آن توجه داشت و پی بردن به آن کار سخت و دشواری نیست .

توصیه آهن آراکو به شما خریداران محترم این است که هنگام خرید میلگرد تنها به حرف فروشنده اکتفا نکنید و قبل از خرید میلگرد خودتون اقدام به محاسبه وزن میلگرد نمایید که میتوانید از سه روش زیر استفاده کنید :

  1. استفاده از جدول اشتال میلگرد برای محاسبه وزن استاندارد میلگرد میتواند روش مناسبی باشد.
  2. خریدار می‌تواند با استفاده از جدول وزنی که کارخانه سازنده بر حسب هر متر یا هر شاخه اعلام کرده است، وزن میلگرد را محاسبه کند.
  3. یک طول مشخص از میلگرد را از فروشنده درخواست کنید و با استفاده از یک ترازوی دیجیتال وزن آن را بر حسب گرم محاسبه نمایید و سپس طول آن را بر حسب میلی متر با استفاده از متر اندازه بگیرید. سپس وزن را تقسیم بر طول کنید و در آخر عدد به دست آمده، وزن یک متر از میلگرد، بر حسب کیلوگرم است.

راهنمای خرید میلگرد 3

سایز میلگرد

در هنگام خرید میلگرد ممکن است بعد از نام میلگرد با یک عدد روبرو شوید که مربوط به قطر آن است که به آن سایز میلگرد هم گفته میشود .در واقع سایز میلگرد مربوط به قطر میلگرد است که در کارخانه‌های تولید میلگرد در کشور، سایزها گوناگونی از 8 تا 40 میلی‌متر وجود دارد که صرفا ممکن است یک کارخانه همه سایزها را با هم تولید نکند و خط تولید محدودی داشته باشد.سایز های متداول میلگرد عبارتنداز :میلگرد 8، میلگرد 16،میلگرد 18 و غیره…

از نظر طولی نیز میلگردها به شاخه‌های 6 و 12 متری تولید می‌شوند که اکثرأ طول معمول میلگردهای تولیدی 12 متر است ولی برای قطرهای کمتر از 10 میلی متر نیز به صورت کلاف تولید می شود .ممکن است خریدار بخواهد میلگردی با طول 3 تا 11.7 متر که اصطلاحا به آن «میلگرد نرمال» گفته می‌شود، خریداری کند.اصولا میلگردهای نرمال به دلیل اینکه از 12 متر استاندارد کوتاه‌تر هستند در ابعاد مختلف به فروش می‌رسند.

سخن پایانی

میلگرد یکی از مقاطع فولادی پرکاربرد در صنایع مختلف ساخت و ساز است که خرید میلگرد نیاز به کسب دانش در خصوص این محصول دارد .امیدوارم توانسته باشم در مقاله راهنمای خرید میلگرد شما را برای داشتن خریدی مطمئن و آگاهانه یاری کنم تا بتوانید خرید با کیفیتی را انجام دهید و این را در نظر بگیرید که قبل از خرید میلگرد بهتر است چند روز نوسانات بازار و قیمت میلگرد را در سایت آهن آلات آراکو به صورت آنلاین دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *