سیم آرماتور دماوند
محصولقیمت (تومان)تاریخ
سایز: 1.5, سیم: فابریک33,5001403/02/29
سایز: 2.5, سیم: فابریک33,5001403/02/29
سایز: 3, سیم: فابریک33,5001403/02/29
سایز: 4, سیم: فابریک33,5001403/02/29

قیمت روز سیم آرماتور

یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی سیم آرماتور بندی است و در صنعت ساختمان سازی مصرف بالایی دارد برای وصل کردن میلگردهای افقی به عمودی به کار میرود معمولا برای ثابت نگه داشتن میلگرد از سیم آرماتوربندی یا همان سیم مفتول اسفاده میشود .

انواع سیم آرماتوربندی

 تسمه

به سیم آرماتوربندی که از ضایعات و بازیافت لبه ورق تولید شود میگویند تسمه و معمولا از نوع فابریک کیفیت و مقاومت کمتری دارد در بازار از سایز 1.5 تا 4.5 موجود است و به سیم مفتول هم شناخته میشوند.

فابریکی

اما به سیم مفتول یا سیم آرماتوربندی که از کلاف سایز 6.5 یا 5.5 یا سایز 8 کشیده میشود تا سایز 1.5 بدست بیاید سیم مفتول فابریک میگویند که از کیفیت و مقاومت بالاتری برخوردار است و نوع پرفروش آن 1.5 پخته فابریک است.

قیمت روز سیم آرماتوربندی دماوند

از دیگر کاربرد های سیم مفتول و  سیم آمارتور که به صورت کششی یا تسمه ،طبق سفارش مشتری عرضه می‌شود. سیم‌های آرماتوربندی یا قالب بندی و یا سیم نجاری یا مفتولی, نرم و انعطاف پذیر بوده که در ساخت و اجرای سازه های بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرد .

 گره‌بندی سیم آرماتوربندی

1. گره ساده (لغزاننده): این نوع گره‌بندی رواج بیشتری دارد و نحوه بستن میلگردهای عمودی و افقی ساختمان ساده است.

2. صلیبی شکل: از این شیوه وقتی استفاده می‌شود که ضخامت میلگرد‌ها و سیم‌های آرماتوربندی زیاد باشد.

3. پشت گردنی: در میلگردهای گوشه و در محل اتصال میگرد به خاموت از گره‌بندی پشت گردنی استفاده می‌کنند.

4. اصطکاکی: هدف از این نوه گره‌بندی، افزایش میزان اصطکاک بین صفحات عمودی و شبکه‌ها است.

سیم آرماتوربندی در واقع نوعی مفتول آنیل شده یا پخته شده می باشد که خصوصیات شیمیایی خود را حفظ کرده اما از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی مفتولی نرم و انعطاف پذیرتر نسبت به مفتول سخت صنعتی می باشد و به سبب رنگ سیاهی که دارد به آن مفتول سیاه یا سیم سیاه می گویند.

در صنعت ساختمان سازی از آنجایی که هنوز علم جایگزینی برای فولاد و بتن اختراع نکرده که مقرون به صرفه تر باشد و مقاومت بالای نیز داشته باشد از بتن آرمه یا بتن مسلح که همان بتن تقویت شده با فولا است استفاده میکنند و از این رو سیم مفتول یا همان سیم آرماتوربندی نقش مهی در صنعت ساختمان سازی ایفا میکند و قیمت روز سیم آرماتوربندی برای صنعت گران و ساختمان سازان مهم است.

مفتول سیاه قابلیت شکل پذیری و فرم گیری دارد و به همین دلیل کار با آن آسان است و در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می­گیرد. دارای قطر، وزن و اندازه­های متفاوت است که هر کدام کاربرد خاصی دارند و از آن­ها در آرماتور بندی، قالب بندی، عایق بندی، کشاورزی، مجسمه سازی، نجاری، وسایل تزیینی، ساخت سبد زباله، و غیره جهت گره زدن و بسته بندی استفاده می­شود.

وزن و قیمت روز سیم آرماتوربندی

مفتول با قطر 1.2 نرم اغلب در کلاف های 15 کیلوگرمی بسته بندی شده و برای گالوانیزه کردن مناسب است . مفتول 1.5 که پرفروش ترین مدل در این دسته است ، در کلاف های 30 کیلوگرمی بسته بندی شده و برای مصارف آرماتوربندی به کار می رود . مفتول 2.5 میلیمتر اغلب برای قالب بندی استفاده شده و کلاف های آن نیز 30 کیلوگرم است . مفتول 3 بیشتر در نجاری ها استفاده شده و کلاف های آنها 50 کیلوگرم است . مفتول 4 که ضخیم ترین مفتول در این دسته است ، جهت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد .

آهن آلات آراکو با سالها تجربه در زمینه فروش آهن آلات در منطقه دماوند فیروزکوه و جابان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است تا بهترین محصول به دستان شما برسد. برای استعلام قیمت روز سیم آرماتوربندی همچنین میتوانید با کارشناسان ما در آهن آلات آراکو تماس بگیرید تا در مورد خرید سیم مفتول و قیمت روز سیم آرماتوربندی شما را راهنمایی کنیم. تیم کارشناسی آهن آلات آراکو تشکیل از نیروی کارآزموده در زمینه آهن آلات است و مشاوره رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.